history

ÖNEMLİ TARİHLER


  • 21 Ara 2018 İndirimli Ücretlerden Kayıt Olmak İçin Son Tarih
  • 18 Mart 2019 Bildiri Son Gönderim Tarihi
    4 Mart 2019 Ödüle aday bildirilerin son gönderilme tarihi

DUYURULAR


Bildiri Ödülleri ile ilgili açıklamalar bildiri sayfasında açıklanmıştır.

KONGREYE KALAN SÜRE


  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE
  • BİLİMSEL PROGRAM


    Bilimsel Programlara Erişmek için Tıklayınız

       

    15. Türk Rinoloji Kongresi Bilimsel Programı

    4 Nisan 2019, Perşembe / 15. Türk Rinoloji Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-1 SALON-2 SALON-3 SALON-4 SALON-5
    13:30-15:30 Temel ESC

    Oturum Başkanı:
    İsmail Topçu
    Moderatör:
    Asım Kaytaz

    Fadullah Aksoy
    Sercan Göde
    Erdoğan Gültekin
    Fikret Kasapoğlu
    Kurs: Temel Rinoplasti

    Oturum Başkanı:
    Metin Önerci
    Moderatör:
    Raşit Midilli

    Nagihan Bilal
    Kıvanç Günhan
    Tevfik Sözen
    Eren Taştan
    Kurs: OSAS Tedavisi

    Oturum Başkanı:
    Bülent Ağırdır
    Moderatör:
    Kürşat Murat Özcan

    Timur Akçam
    İlker Akyıldız
    Selma Fırat
    Ömer Karakoç
    Adin Selçuk
    Murat Turhan
    Ben Nasıl Yapıyorum:

    Oturum Başkanı:
    Levent Soylu

    Endoskopik Kafa Tabanı Cerrahisi
    Cem Meço

    Mohs Cerrahisi ve Yüz Tümörlerine Yaklaşım
    Gonca Elçin
    Serdar Özer
    15:30-16:00 Kahve Arası
    16:00-17:30 Ben Nasıl Yapıyorum (16:00-16:45)

    Oturum Başkanı:
    Fikret İleri

    Septoplasti
    Orhan Özturan
    Ben Nasıl Yapıyorum

    Oturum Başkanı:
    Kemal Değer

    Rinoplasti
    Metin Önerci

    Botoks ve Dolgu
    Selçuk İnanlı
    Gürkan Kayabaşoğlu
    Kurs: Septum ve Konka Cerrahisi

    Oturum Başkanı:
    Semih Sütay
    Moderatör:
    Mustafa Kemal Adalı

    Alper Ceylan
    Ceren Günel
    Işıl Adadan Güvenç
    Ercan Pınar
    Alper Tutkun
    Ben Nasıl Yapıyorum

    Oturum Başkanı:
    Sabri Uslu

    Alerjik Rinit Tedavi; Medikal, İmmünoterapi ve Cerrahi
    Salih Çanakçıoğlu

    Endoskopik Sinüs Cerahisi
    İrfan Yorulmaz
    17:30-18:00 -
    18:00-18:30 Başkanlar Toplantısı
    18:30-19:00 Rinoloji Yönetim Kurulu Toplantısı
    19:30 Açılış Töreni
    5 Nisan 2019, Cuma / 15. Türk Rinoloji Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-1 SALON-2 SALON-3 SALON-4 SALON-5
    08:00-09:00 (08:00-10:30)
    Canlı Cerrahi:
    Gülhane'den Canlı Yayın


    Oturum Başkanı:
    Bülent Karcı

    Sunum
    Metin Önerci

    - Endoskopik Rinoplasti
    - Endoskopik Sinüs Cerrahisi
    Sözlü Bildiriler Sözlü Bildiriler Sözlü Bildiriler Sözlü Bildiriler
    09:00-10:30 Panel: Eğri Buruna Yaklaşım

    Oturum Başkanı:
    Murat Toprak
    Moderatör:
    Barlas Aydoğan

    Şenol Çomoğlu
    Selim Erbek
    Murat Cem Miman
    Semih Mumbuç
    Süleyman Özdemir
    Hakan Soygür
    Panel: OSAS'da Preoperatif Değerlendirme

    Oturum Başkanı:
    İsmail Topçu
    Moderatör:
    Mehmet Ömür

    Yeşim Başal
    Ayşegül Ceylan
    Uygar Levent Demir
    Cüneyt Orhan Kara
    Yusuf Kızıl
    Şenol Polat
    Kurs: Paranazal Sinüs Radyoloji Kursu

    Oturum Başkanı:
    Alper Tutkun
    Moderatör:
    Can Karaman

    • Ön-test (5 dk)
    • Kronik rinosinüzit ve endoskopik sinüs cerrahisi; yol gösteren radyolojik görüntüleme (30 dk)
    • Sinonazal kavite anatomi ve varyasyonları (30 dk)
    • Frontal reses hücreleri ve cerrahide tehlike bölgeleri (20 dk)
    • Son test (5 dk)

    Sema Başak
    Aslıhan Semiz Oysu
    10:30-11:00 Kahve Arası
    11:00-12:30 Panel: Nazal Polipozis

    Oturum Başkanı:
    Mustafa Cenk Ecevit
    Moderatör:
    Levent Soylu

    Tuba Bayındır
    Hülya Eyigör
    Müge Özcan
    Cem Saka
    Panel: Revizyon Rinoplasti

    Oturum Başkanı:
    İsmail Topçu
    Moderatör:
    Nesil Keleş

    Teoman Dal
    Selçuk İnanlı
    Gürkan Keskin
    Serdar Özer
    Panel: Rinoloji Bakış Açısı; Pediatrik Burun Tıkanıklığı

    Oturum Başkanı:
    Mehmet Ömür
    Moderatör:
    Taner Kemal Erdağ

    Mehmet Ada
    Meltem Akpınar
    Ahmet Altıntaş
    Cengiz Özcan
    Kurs: Temporal Kemik Radyolojisi

    Oturum Başkanı:
    Yusuf Vayisoğlu
    Moderatör:
    Derya Ümit Talas

    • Ön test (5 dk)
    • Mastoid kemik ve orta kulak radyolojisi
    • İç kulak radyolojisi
    • Posterier fossa radyolojisi
    • Ön test (5 dk)

    Özgür Sürmelioğlu
    Muhammet Dağkıran
    12:30-13:30 Öğle Yemeği
    13:30-15:00 Panel: Epistaksis

    Oturum Başkanı:
    Barlas Aydoğan
    Moderatör:
    Engin Dursun

    Süha Beton
    Münir Demirci
    Sema Zer Toros
    Zahide Mine Yazıcı
    Panel-Münazara:
    Seniorlar Asistanlara Karşı; Konka Hipertrofisi Tedavisi


    Oturum Başkanı:
    Semih Sütay
    Moderatör:
    Kemal Değer

    Fuat Büyüklü
    İlknur Haberal Can
    İrfan Kaygusuz
    Hasan Tanyeri
    Panel: Septum Cerrahisi ve Komplikasyonları

    Oturum Başkanı:
    Nuray Bayar Muluk
    Moderatör:
    Serap Köybaşı Şanal

    Erdoğan Özgür
    Süay Özmen
    Esra Sözen
    Mustafa Şahin
    Kurs: Baş - Boyun Radyoloji Kursu

    Moderatör:
    Can Karaman

    • Ön test (5 dk)
    • Görüntüleme yöntemleri ve kesitsel anatomi (40 dk)
    • Baş-boyuna ait hastalıklarda kompartmantal yaklaşım (40 dk)
    • Son test (5 dk)

    Aslıhan Semiz Oysu
    15:00-15:30 Kahve Arası
    15:30-16:00 ESC Nasıl Öğrendim
    16:00-17:30 Panel: Sinüs Cerrahisi Perioperatif Süreç Yönetimi

    Oturum Başkanı:
    Orhan Özturan
    Moderatör:
    Semih Sütay

    Selim Erbek
    Ceren Günel
    Adin Selçuk
    Sabri Uslu
    Panel: Endoskopik DSR

    Oturum Başkanı:
    Levent Soylu
    Moderatör:
    İbrahim Çukurova

    Hamdi Çaklı
    Fikret Çınar
    Gediz Murat Serin
    Hasan Yasan
    Panel: Maksillofasiyal Travma Tedavisi

    Oturum Başkanı:
    Bülent Ağırdır
    Moderatör:
    Babür Küçük

    Mustafa Deveci
    Mustafa Cenk Ecevit
    Vedat Oruk
    Tevfik Sözen
    Rinofilm

    Oturum Başkanı:Berna Uslu Coşkun
    6 Nisan 2019, Cumartesi / 15. Türk Rinoloji Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-1 SALON-2 SALON-3 SALON-4 SALON-5
    08:00-09:00 (08:00-10:30)
    Canlı Cerrahi: Gülhane'den Canlı Yayın

    Oturum Başkanı:
    Cemal Cingi

    Fasiyal Plastik Uygulamalar Sunumu
    Mustafa Deveci
    Ömer Karakoç
    Zafer Kurumlu
    Sözlü Bildiriler Sözlü Bildiriler Sözlü Bildiriler
    Oturum Başkanı: Muzaffer Kırış
    Sözlü Bildiriler
    09:00-10:30 Panel: Malign Sinonazal Tümörlerde Cerrahi

    Oturum Başkanı:
    Taşkın Yücel
    Moderatör:
    Erol Keleş

    Süha Beton
    Özgür Tarkan
    Emel Çadallı Tatar
    Alerjik Rinitte Maksimal Medikal Tedaviler

    Oturum Başkanı:
    Kemal Uygur
    Moderatör:
    Bülent Topuz

    Berna Uslu Çoşkun
    Yasemin Korkut
    Süay Özmen
    Aslı Şahin Yılmaz
    Rinofilm Oturumu

    Oturum Başkanı:
    Gürkan Keskin
    10:30-11:00 Kahve Arası
    11:00-12:30 Konferans

    Oturum Başkanı:
    Oğuz Öğretmenoğlu

    Konuşmacı:
    Benjamin Blair

    - Endoscopic Orbital Surgery
    - Advances in Surgical Management of Vasomotor Rhinitis
    - Updates in the Pathogenesis and Treatment of Chronic Rhinosinusitis with Nasal Polyps
    Panel - Münazara:
    Seniorlar Asistanlara Karşı; Akut Bakteriyel Rinosinüzit Komplikasyon Tedavisi


    Oturum Başkanı:
    Nesil Keleş
    Moderatör:
    Cemal Cingi

    Berna Uslu Çoşkun
    Gürkan Keskin
    Raşit Midilli
    Panel: Bilimde Türk Kadını Olmak

    Oturum Başkanı:
    Mustafa Gerek
    Moderatör:
    Sema Başak

    Emine Aydın
    Nermin Başerer
    İlknur Haberal Can
    Armağan İncesulu
    Emin Kansu
    12:30-13:30 Öğle Yemeği
    13:30-15:00 Konferans

    Oturum Başkanı:
    Halis Ünlü

    Konuşmacı:
    Peter Catalano

    - Evaluation & Treatment of Sleep Disordered Breathing in Children
    - Contemporary Drug Elution Concepts in Rhinology
    - Treatment of the Tongue Base in OSA
    Panel: Yüzde Minimal İnvaziv Girişimler

    Oturum Başkanı:
    Sabri Uslu
    Moderatör:
    Taşkın Yücel

    Uygar Levent Demir
    Sercan Göde
    Gökçe Şimşek
    Panel: Cilt Tümörlerine Yaklaşım

    Oturum Başkanı:
    Hasan Tanyeri
    Moderatör:
    Tamer Erdem

    Erdem Eren
    Görkem Eskiizmir
    Fatih Oğhan
    Üstün Osma
    Kurs: Medikal İngilizce Sunum Becerileri

    Oturum Başkanı:
    Taner Kemal Erdağ
    Moderatör:
    Güven Mengü

    13:30–14:15
    Sunum Becerileri (Sunumda giriş ve gelişme bölümünde kalıp ve sözcük bilgisinin kazandırılması)
    14:20–15:05
    Sunum Becerileri (Sunumda sonuç bölümünde kalıp ve sözcük bilgisinin kazandırılması)
    15:05–15:35
    Çay – Kahve Arası
    15:35–16:20
    Sunum Becerileri (Sunumda sonuç bölümünde kalıp ve sözcük bilgisinin kazandırılması)
    16:25–17:10
    Tartışma Becerileri (Bilimsel ortamlarda düşünceyi ifade etme ve örnekleme ile ilgili sözcük ve kalıp bilgisinin kazandırılması)
    15:00-15:30 Kahve Arası
    16:00-17:30 Panel:
    OSAS'da Hangi Hastaya Hangi Cerrahi


    Oturum Başkanı:
    Mehmet Ömür
    Moderatör:
    Mustafa Gerek

    Mehmet Ali Babademez
    Peter Catalano
    Cüneyt Orhan Kara
    Ahmet Emre Süslü
    Panel: Koku Hastalıklarında Tanı

    Oturum Başkanı:
    Gürkan Keskin
    Moderatör:
    Mustafa Cenk Ecevit

    Aytuğ Altundağ
    Kıvanç Günhan
    İsmail Koçak
    Aslı Şahin Yılmaz
    Panel: Benign Sinonazal Tümörlerde Cerrahi

    Oturum Başkanı:
    Cem Meço
    Moderatör:
    Bülent Karcı

    Şenol Çomoğlu
    Erdem Eren
    Sercan Göde
    Ceren Günel
    Togay Müderris
    Serdar Özer
    7 Nisan 2019, Pazar / 15. Türk Rinoloji Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-1 SALON-4
    08:00-09:00 - - - - -
    09:00-10:30 Panel: Rinolojide Akılcı İlaç Kullanımı

    Oturum Başkanı:
    Mustafa Gerek
    Moderatör:
    Sema Başak

    Barlas Aydoğan
    M.Cenk Ecevit
    Serdar Özer
    Kurs: Medikal İngilizce Sunum Becerileri

    Oturum Başkanı:
    Taner Kemal Erdağ
    Moderatör:
    Güven Mengü

    09:00–09:45
    Tartışma Becerileri (Bilimsel ortamlarda düşünceyi ifade etme ve örnekleme ile ilgili sözcük ve kalıp bilgisinin kazandırılması)
    09:50–10:35
    Amerikan İngilizcesi Aksanı Becerileri (Amerikan İngilizcesine ait temel telaffuz bilgisine genel bakış)
    10:40–11:30
    Amerikan İngilizcesi Aksanı Becerileri (Rinoloji ile ilgili belli başlı sözcüklerin Amerikan İngilizcesine göre telaffuz yapılarının incelenmesi)
    11:30–12:00
    Çay – Kahve Arası
    12:00–12:45
    Katılımcıların sunum performansı ve değerlendirme
    12:50-13:00
    Katılımcılara sertifikalarının takdimi ve kapanış
    10:30-11:00 Kahve Arası
    11:00-12:30 Panel: Rinoljide İnovatif Süreçler

    Oturum Başkanı:
    Mustafa Gerek
    Moderatör:
    Sema Başak

    Berna Uslu Çoşkun
    M.Cenk Ecevit
    Gürkan Keskin



    7. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi Bilimsel Programı

    4 Nisan 2019, Perşembe / 7. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-6 SALON-7 SALON-8
    13:30 Temporal Kemik Diseksiyon

    Oturum Başkanı: Nuri Özgirgin

    Mario Sanna
    5 Nisan 2019, Cuma / 7. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-6 SALON-7 SALON-8
    08:00-08:30 Sözel Sunumlar

    Oturum Başkanı: Abdullah Dalgıç
    08:30-09:45 PANEL-1: Kolesteatomasız Kronik Otitlerde Orta Kulak ve Mastoid Cerrahisi

    Oturum Başkanı: İrfan Devranoğlu
    Moderatör: Tayfun Kirazlı

    Panelistler:
    Onur İsmi
    Kazım Önal
    Sarp Saraç
    Şinasi Yalçın
    Müzeyyen Yıldırım
    Panel (KİONO 1): Pediatrik Olgulara Odyolojik Yaklaşım

    Moderatör: Ferda Aktaş

    Panelistler:
    Figen Başar
    Bilgehan Böke
    Aydan Genç
    Günay Kırkım
    Ebru Kösemihal
    Sezer Külekçi
    09:45-10:30 Konferans: Petrous Bone Cholesteatoma

    Oturum Başkanı: Nuri Özgirgin

    Konuşmacı: Mario Sanna
    10:30-11:00 Kahve Arası
    11:00-11:45 Tartışmalı Oturum-1: Koklear İmplant Cerrahisinde İşitmenin Korunması

    Oturum Başkanı: Özgür Yiğit
    Moderatör: Levent Olgun

    Çiğdem Kalaycık Ertugay
    Mustafa Deniz Yılmaz
    Panel-6: Stapes Cerrahisi

    Oturum Başkanı: İbrahim Hızalan
    Moderatör: Levent Sennaroğlu

    Panelistler:
    Fikret Çetik
    Tayfun Kirazlı
    Sarp Saraç
    Muhammet Tekin
    Kemal Uygur
    Konferanslar:

    Oturum Başkanı: Günay Kırkım

    Geriatrik Hasta Grubunda İşitme Kaybının İşitsel İşlemleme ve Bilişsel Süreçler Üzerindeki Etkisi: İşitme Cihazı ve/veya Koklear İmplant
    Ayşegül Güven

    Geniş Band Timpanometri
    Engin Danişmen

    Tinnitus’ta Transkraniyal Manyetik Stimulasyon
    Funda Tümkaya

    İşitsel Rehabilitasyon Basamaklarına Bakış
    Esra Yücel

    Koklear İmplantasyon ve Müzik Algısı
    Hilal Dinçer
    11:45-12:30 Tartışmalı Oturum-2: Koklear İmplant geç olgular

    Oturum Başkanı: Mehmet Koyuncu
    Moderatör: Çağlar Batman

    Gül Caner Mercan
    Armağan İncesulu
    12:30-13:30 Öğlen Arası
    13:30-14:00 Konferans: Profesyonel Meslek Hayatımın Bana Öğrettiği Doğrular

    Oturum Başkanı: Ülkü Tuncer

    Konuşmacı: Can Özşahinoğlu
    14:00-15:15 PANEL-2: Otolojide Revizyon Cerrahiler

    Oturum Başkanı: İbrahim Çukurova
    Moderatör: Mete Kıroğlu

    Panelistler:
    İsmet Bayramoğlu
    Harun Cansız
    Armagan İncesulu
    Levent Sennaroğlu
    Cem Uzun
    Panel-7: Vertigo Zor Olgular

    Oturum Başkanı: Bülent Ağırdır
    Moderatör: Fazıl Necdet Ardıç

    Panelistler:
    Emine Elif Altuntaş
    Burak Ömür Çakır
    Bahar Çolpan
    Ömer Afşin Özmen
    Sertaç Yetişer
    Panel (KİONO 3): Erişkin İşitme Kaybı Zor Olgular: Nasıl Yaklaşalım?

    Moderatör: Ufuk Derinsu

    Panelistler:
    Asuman Alnıaçık
    Aslı Çakır
    Çağıl Gökdoğan
    Banu Müjdeci
    Zahra Polat
    Özgül Akın Şenkal
    15:15-15:30 Kahve Arası
    15.30-17:00 Panel-11: Fasiyal Sinir Cerrahisi

    Oturum Başkanı: Sertaç Yetişer
    Moderatör: Nazım Korkut

    Panelistler:
    İstemihan Akın
    Oğuz Basut
    Sefa Dereköy
    Derya Ümit Talas
    Recep Yağız
    Panel-4: Otolojik Cerrahide Komplikasyonlar Ve Tedavisi

    Oturum Başkanı: Mehmet Akdağ
    Moderatör: Ülkü Tuncer

    Panelistler:
    Çiler Büyükatalay
    Deniz Tuna Edizer
    Muzaffer Kanlıkama
    Kemal Keseroğlu
    Mete İşeri
    Sözel Sunumlar

    Oturum Başkanı: Bilgehan Böke
    6 Nisan 2019, Cumartesi / 7. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-6 SALON-7 SALON-8
    08:00-09:30 Sözel Sunumlar

    Oturum Başkanı:
    08:15-09:00 Konferans: Vestibular Schwannoma

    Oturum Başkanı: Tayfun Kirazlı

    Konuşmacı: Mario Sanna
    09:00-10:30 Panel-3: BPPV

    Oturum Başkanı: Onur Odabaşı
    Moderatör: Enis Alpin Güneri

    Panelistler:
    Asım Aslan
    Muhammet Dağkıran
    Arzu Tatlıpınar
    Mehdi Şalvız
    Sertaç Yetişer
    Panel (KİONO 2): Koklear İmplant Takibi ve Zor Olgular

    Oturum Başkanı: Kemal Değer
    Moderatör: Levent Olgun

    Panelistler:
    Gamze Atay
    Ayça Çiprut
    Yüksel Olgun
    Gonca Sennaroğlu
    Şengül Terlemez
    10:30-11:00 Kahve Arası
    11:00-12:30 Tartışmalı Oturum-3: Kolesteatom

    Oturum Başkanı: Mete Kıroğlu
    Moderatör: Nuri Özgirgin

    Onur Çelik
    Mehmet Koyuncu
    Sözel sunum
    Finalistler


    Oturum Başkanı: Tayyar Kalcıoğlu
    Konferans

    Oturum Başkanı: Abdülcemal Işık

    Orta Kulak İmplantları
    Fazıl Necdet Ardıç
    Didem Türkyılmaz

    Kemiğe Monte İmplantlar
    Abdullah Dalgıç

    Beyinsapı İmplantları
    Levent Sennaroğlu ve Ekibi
    12:30-13:30 Öğlen Arası
    13:30-14:00 Konferans: Profesyonel Meslek Hayatımın Bana Öğrettiği Doğrular

    Oturum Başkanı: Levent Sennaroğlu

    Konuşmacı: Ergin Turan
    14:00-15:15 Panel-8: Endoskopik Kulak Cerrahisi

    Oturum Başkanı: Adil Eryılmaz
    Moderatör: Kemal Görür

    Panelistler:
    Demir Bajin
    Hüseyin Dere
    İsa Kaya
    Ali Özdek
    Özgür Sürmelioğlu
    Panel-10: Tümörler

    Oturum Başkanı: Derya Ümit Talas
    Moderatör: Mete İşeri

    Panelistler:
    Ercüment Çiftci
    Serkan Orhan
    Hakan Tutar
    Arif Ulubil
    Ediz Yorgancılar
    Panel (KİONO 4): Vestibüler Değerlendirmede Güncel Yaklaşım, Yenilikler

    Moderatör: Songül Aksoy

    Panelistler:
    Ahmet Ataş
    Seyra Erbek
    Bülent Gündüz
    Özlem Konukseven
    Başak Mutlu
    Bülent Şerbetçioğlu
    15:15-15:30 Kahve Arası
    15:30-17:00 PANEL-5: Dış Kulak Yolu Zor Olgular

    Oturum Başkanı: Faruk Kıroğlu
    Moderatör: Onur Çelik

    Panelistler:
    Yahya Güldiken
    Suat Özbilen
    Nuri Özgirgin
    Yavuz Uyar
    Ali Cemal Yumuşakhuylu
    Panel-9: Tek İşiten Kulakta Cerrahi

    Oturum Başkanı: Muzaffer Kanlıkama
    Moderatör: Özgür Yiğit

    Panelistler:
    Cem Bilgen
    Turgut Karlıdağ
    Emre Ocak
    Serkan Orhan
    İsmail Yılmaz
    Konferanslar:

    Oturum Başkanı: Orhan Yılmaz

    Etik ve Yayın
    Cem Uzun

    Vestibüler İmplantlar Güncel
    Fazıl Necdet Ardıç

    Baş-Boyun Cerrahisi Sonrası Ses Bozuklukları Tedavisi
    Maviş Emel Kulaksız, Esra Özcebe



    3. Ulusal Baş Boyun Cerrahisi Kongresi Bilimsel Programı

    4 Nisan 2019, Perşembe / 3. Ulusal Baş Boyun Cerrahisi Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-9
    13:30-14:30 KURS (60dk)
    Boyun Diseksiyonu


    Bora Başaran
    14:30-15:30 KURS (60dk)
    Baş Boyun Rekonstrüksiyonunda Lokal Flepler


    Burak Karabulut
    Cüneyt Kucur
    Ali Cemal Yumuşakhuylu
    15:30-16:00 Kahve Arası
    16:00-17:00 KURS (60dk)
    Tiroid Kanser Cerrahisi


    Kürşat Gökcan
    Babür Küçük
    17:00-18:00 KURS (60dk)
    Tiroidektomide Nöromonitorizasyon


    Ersoy Doğan
    Kürşat Gökcan
    Ahmet Ömer İkiz
    Levent Soylu
    5 Nisan 2019, Cuma / 3. Ulusal Baş Boyun Cerrahisi Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-9
    08:00-09:00 Sözlü Bildiriler

    Oturum Başkanı: Murat Ulusan
    09:30-10:00 Konferans: Orofarenks Kanserine Güncel Yaklaşım

    Oturum Başkanı: Ahmet Ömer İkiz

    Levent Erişen
    10:00-10:30 Konferans: Paratiroid Cerrahisi

    Oturum Başkanı: Levent Erişen

    Ahmet Ömer İkiz
    10:30-11:00 Kahve Arası
    11:00-12:30 Panel: İleri Evre Larenks Kanserlerine Yaklaşım

    Oturum Başkanı: Nermin Başerer
    Moderatör: Şefik Hoşal

    İsmet Aslan
    Ersoy Doğan
    Murat Ulusan
    Lokman Uzun
    Selahattin Tuğrul
    12:30-13:30 Öğle Arası
    13:30-15:00 Kurs: Baş - Boyun Radyoloji Kursu (Bu kurs Salon-4' de yapılacaktır.)

    Moderatör:
    Can Karaman

    • Ön test (5 dk)
    • Görüntüleme yöntemleri ve kesitsel anatomi (40 dk)
    • Baş-boyuna ait hastalıklarda kompartmantal yaklaşım (40 dk)
    • Son test (5 dk)

    Aslıhan Semiz Oysu
    15:00-15:30 Konferans: Rasyonel Boyun Disseksiyonu

    Oturum Başkanı: Hakan Korkmaz

    Günter Hafız
    15:30-16:00 Kahve Arası
    16:00-16:30 Konferans: Oral Kavite Kanserlerine Yaklaşım

    Oturum Başkanı: Günter Hafız

    Hakan Korkmaz
    16:30-18:00 Panel: Pediatrik Tiroid Kanserlerine Yaklaşım

    Oturum Başkanı: Çağatay Oysu
    Moderatör: Levent Erişen

    Kürşat Gökcan
    Güleser Saylam
    Serap Turan
    Ali Cemal Yumuşakhuylu
    6 Nisan 2019, Cumartesi / 3. Ulusal Baş Boyun Cerrahisi Kongresi Bilimsel Programı
    SALON-9
    08:00-09:00 Sözlü Bildiriler

    Oturum Başkanı: Güleser Saylam
    09:30-10:00 Konferans: İyi Differansiye Tiroid Kanseri: Fazla Tanı Gereksiz Tedavi

    Oturum Başkanı: Şefik Hoşal

    Levent Soylu
    10:00-10:30 Konferans: Baş Boyun Cerrahisinde Komplikasyonlar

    Oturum Başkanı: Levent Soylu

    Şefik Hoşal
    10:30-11:00 Kahve Arası
    11:00-12:30 Panel: Sialoendoskopi

    Oturum Başkanı: Çağatay Oysu
    Moderatör: Aslı Şahin Yılmaz

    Evren Erkul
    Cengiz Özcan
    Necdet Özçelik
    Ela Server
    12:30-13:30 Öğle Arası
    13:30-14:00 Konferans: A’dan Z’ye Parotis Cerrahisi

    Oturum Başkanı: Muhammet Tekin

    Babür Küçük
    14:00-15:30 Panel: Ön Komissür Tümörlerine Yaklaşım

    Oturum Başkanı: Kemal Değer
    Moderatör: İsmet Aslan

    Ozan Bağış Özgürsoy
    Bora Başaran
    Suat Bilici
    Ahmet Ömer İkiz
    Murat Yener
    15:30-16:00 Kahve Arası
    16:00-16:30 Konferans: Larengeal Displazlerinde Güncel Tedavi Yöntemleri

    Oturum Başkanı: Ozan Bağış Özgürsoy

    Hakan Çoşkun
    16:30-18:00 Panel: Primeri Bilinmeyen Boyun Metastazına Yaklaşım

    Oturum Başkanı: Şefik Hoşal
    Moderatör: Hakan Coşkun

    Musa Altun
    Tayfun Apuhan
    Utku Aydil
    Aylin Eryılmaz
    Görkem Eskiizmir